לוגו recoverix

שיטת טיפול חדשה בשם recoveriX עבור חולי שבץ מוחי מגיעה לישראל לאחר שזכתה לתהודה חיובית גוברת ב 27 מדינות בעולם ובאישור משרד הבריאות הישראלי. הרעיון הוא מהפכני - שיקום חולי שבץ מוחי ע"י אימון מחדש של המח.

איך קורה שבץ מוחי?

קיימים שני סוגים של שבץ מוחי: האחד נוצר כתוצאה מסתימה באחד מהעורקים במח או מכל מצב של חוסר של אספקת דם למח וגורם לתאים סביב הסתימה להינזק קשות (“שבץ איסכמי”), השני, נוצר כתוצאה מדימום תוך מוחי  (“שבץ המורגי”(השבץ פוגע בחציו האחד של המח, השמאלי או הימני, והתופעה היא שינויים משמעותיים בדרגות שונות מהעיניים, דרך הידיים ועד הרגליים: שיתוק, רפיון, חולשת שרירים –  בפלג אחד של הגוף. נוסף על כך, יכולים להיווצר שינויים שיתבטאו בקשיי קואורדינציה, בקשיי יציבות והליכה, ישיבה, ויציבת הגוף. אצל חלק מהחולים יכולה להישאר נכות פיזית עד שיתוק מלא באחד מצדי הגוף העלולה לגרום לקשיי תפקוד, נוקשות שרירים או התכווצות שרירים בלתי רצונית העלולה לגרום לכאב קשה. השבץ גורם לשינויים משמעותיים בחיי היום יום של החולה, וגם בחיי הסובבים אותו. 

למעלה מ-15 מיליון מקרי שבץ מוח בעולם, בישראל נפגעים 18 אלף בשנה

אולי ניכר שלא מדברים על זה מספיק, לכן ככל הנראה משרד הבריאות השיק קמפיין בעניין העלאת המודעות לשבץ מוחי בטלוויזיה וגם ברדיו. הנתונים בהחלט מדאיגים, בישראל לבדה נפגעים כ 18 אלף איש בשנה, בישראל ישנם 150 אלף נפגעי שבץ מוחי במהלך השנים (נתוני משרד הבריאות 2016). חשוב לציין כי השבץ פוגע לא רק במבוגרים אלא בכל שכבות הגילאים, גם בילדים, באנשים שנתונים לסטרס (לחץ) בגילאי 30-50 וגם בקהלים שנוטים לצרוך תזונה לא מאוזנת ועתירת שומנים המשפיעה ישירות על הצרה של כלי דם, כמו גם עישון. 

תהליכי שיקום שגרתיים הנהוגים כיום 

תהליך השיקום המוצע כיום לא השתנה בהרבה בחמישים השנים האחרונות. במסגרת תהליך השיקום, מטופלים שמגיעים למרפאות השיקום מבצעים תרגילי שיקום שוב ושוב לאורך כל תקופת חייהם, והתוצאות הן מינוריות ונמדדות באחוזים קטנים. נוסף על כך, התהליך יכול להיות גם יקר מאוד מאחר שדרושים אנשי מקצוע כמו פיזיותרפיסט ו/או רופא ואחות שחייבים להיות ליד המטופל. 

מערכת ה recoveriX מציגה שיטת טיפול שנחשבת מהפכנית בדרך החשיבה על הנושא, פריצת דרך שהביאה מזור לאלפי מטופלים ברחבי העולם. אם לפשט את הרעיון של המערכת ניתן לציין כי גירוי מחשבתי מוליד תנועות ודמיון מוביל לשיקום. פלאי הטכנולוגיה בשירות האדם שוב.

 

פריצת דרך מהפכנית בטיפול בשבץ מוחי, 27 מדינות כבר מטפלות באלפי מטופלים

מערכת recoveriX שפותחה ע”י חברת gtec העולמית, הינה מערכת ייחודית שמטפלת בשבץ מוחי ע”י חיבור בין המוח והחשיבה של המטופל לבין השרירים שאחראיים באופן ישיר על תנועות גפיים. הטיפול מורכב משלוש מערכות שפועלות בשיתוף פעולה ומטרתן לשקם פעילות מוטורית של גפיים עליונות ותחתונות לנפגעי שבץ מוחי גם אם האירוע קרה לפני חודשים ספורים או שנים. המערכת הראשונה מאמנת את הדימוי המוטורי עצמו, משמע בזמן שהמטופל מדמיין את התנועה מערכת ה recoveriX מודדת את פעילות המח. המערכת התומכת השנייה מביאה הצגה חזותית הדומה לתנועת המטופל על גבי מסך ומראה למטופל את משמעות התנועה ע”י המח. והמערכת השלישית היא גירוי שרירים חשמלי בה המטופל מקבל גירויים חשמליים כדי לקדמו להפוך את התנועה שדמיין בגירוי מוחי לתנועה אמיתית, כך נוצר קשר עם אזורים מוטוריים חדשים במח המתקשרים עם השרירים הדרושים ומביאים לשיפור משמעותי בתפקוד המטופל לפי דיווח מטופלים רבים בישראל ובמדינות רבות. באמצעות ה-recoveriX  המחשבות הופכות על ידי אימון פשוט – לתנועות! המערכת פועלת בהצלחה חסרת תקדים ב 27 מדינות בעולם ועכשיו גם בישראל ובאישור משרד הבריאות, בחסות חברת NBT הישראלית. 

עדויות מטופלים מישראל

אורי שכטר, מנכ”ל חברת NBT – הנציגה של חברת GTEC בישראל אומר: “מחקרים ובדיקות רבות שנעשו בעולם הראו שהטיפול באמצעות recoveriX  משפר באופן משמעותי את תהליך שיקום החולה”.

גולת הכותרת של טיפולי המערכת היא ללא ספק הפידבק החיובי של המטופלים אחרי כ 10 טיפולים בממוצע סטטיסטי (כמובן שהדבר תלוי מטופל וחומרת מצבו). המטופלים מתחילים להרגיש ולהניע גפיים באופן יחסי ולהראות שינוי. 

 

לפרטים נוספים אפשר להתקשר טלפונית : 073-7688110 או במייל: nbtsales@nbtltd.com    |       מדיניות פרטיות

 

 recoveriX מטופלת במערכת

שלח טופס התעניינות
recoveriX  במערכת

שם פרטי שם משפחה טלפון נייד Email הקשר האישי שלך עם החולה שם החולה (במידה ואת/ה מתעניינים עבור מישהו אחר) שעה מועדפת להתקשרות

כל הזכויות שמורות © 2021  | Built & Powered by URvreative